PROVEDENI PROJEKTI
PROJEKTI U PROVEDBI
Vi ste ovdje: Naslovnica - Partneri

Centar za tehnološki razvoj

Prelaskom na tržišnu ekonomiju posebno mjesto u Republici Hrvatskoj zauzima razvoj malog i srednjeg poduzetništva, obrta i zadrugarstva jer se smatra da će oni najviše pridonijeti restrukturiranju gospodarstva i smanjenju nezaposlenosti. Brodsko-posavska županija prepoznala je značaj podržavajuće poduzetničke infrastrukture, tj. institucija u okviru kojih će se poduzetnicima početnicima, ali i postojećim poduzetnicima pružati informativno - savjetodavna i stručna pomoć na jednom mjestu.

Početkom devedesetih točnije 1992. godine, predstavnici Županije, znanstvenih institucija i lokalni stručnjaci osnivaju trgovačko društvo Centar za tehnološki razvoj (CTR) kao buduću jezgru za znanstveno-istraživački rad, transfer tehnologija i podršku inovativnom stvaralaštvu.

Županija je 1994. godine Centru povjerila izdavanje Poslovnog vodiča kroz Županiju (na hrvatskom i engleskom jeziku) s osnovnim ciljem predstavljanja županije u Hrvatskoj i inozemstvu te privlačenja ulagača u županiju.

Od 1997. godine Brodsko-posavska županija povjerila je temeljem godišnjeg ugovora CTR-u ulogu Županijske razvojne agencije (prve u Hrvatskoj). Kao takav, jedan je od nositelja izrade i provedbe Regionalnog operativnog programa Brodsko-posavske županije za razdoblje 2005-2012. godine.

Danas CTR - Razvojna agencija Brodsko - posavske županije čini neizostavni dio poduzetničke infrastrukture u Brodsko-posavskoj županiji koji zadovoljava ne samo potrebe poduzetnika, nego pruža i specijalizirane oblike pomoći lokalnoj i područnoj samoupravi u izradi i provođenju poduzetničkih i razvojnih projekata u okviru pretpristupne strategije EU.

 

Centar za tehnološki razvoj

Razvojna agencija 

Brodsko-posavske županije d.o.o.

HR-35000 Slavonski Brod, Croatia

Trg pobjede bb, Zgrada Projekt Biro, p.p. 216

Tel.: +385 35 441 604 

Tel./Fax: + 385 35 400 130 

E-mail: ctr@ctr.hr

Osobe za kontakt:

Direktor 

Dragan Jelić, dipl.inž.

direktor@ctr.hr

Stručni suradnici:

Mirela Brechelmacher,dipl.ing.

mirela@ctr.hr 

Damir Mirković, dipl.oec.

damir@ctr.hr

Ivana Jelić, dipl.oec.

ivana@ctr.hr 

Dubravka Mirković, dipl.oec.

dubravka@ctr.hr

Mira Kovač, ing. poljop.

mira@ctr.hr

Domagoj Miljković, bacc. oec.

domagoj@ctr.hr

Savjetnik za poduzetnike:

Marijana Zirdum, oec.

Radno vrijeme ureda

Ponedjeljak - Petak

7.00 - 15.00 

Trgovački sud Slavonski Brod - MBS 050009738

Matični broj: 3936538

Temeljni kapital 40.800,00 kn i uplaćen je u cijelosti.

Žiro račun:  (PBZ) 2340009-1100165030

 

Centar za tehnološki razvoj